Strategia Cyfryzacji Polski – spotkanie Ministerstwa Cyfryzacji i nasz głos w debacie

20 czerwca 2024 roku, PGE Narodowy w Warszawie stał się miejscem intensywnej debaty na temat przyszłości cyfrowej Polski. Ministerstwo Cyfryzacji zorganizowało szeroko zakrojone konsultacje społeczne, które zgromadziły setki ekspertów oraz liderów branży technologicznej. W trakcie całodniowego spotkania uczestnicy mieli możliwość wymiany poglądów, które dotyczyły kluczowych aspektów cyfryzacji państwa.

Z ramienia zespołu Accountant (Columb Technologies S.A.) braliśmy aktywny udział w tym spotkaniu i debacie na temat przyszłości i potencjału wykorzystania sztucznej inteligencji w polskich firmach. Nasze rekomendacje obejmowały dobre zrozumienie potrzeb przedsiębiorstw w tym zakresie, kwestie bezpieczeństwa i zaufania do stosowania tej technologii – a także wsparcia finansowego dla pilotażowych wdrożeń z powstającego obecnie Funduszu AI.

Zależy nam na tym, aby każda firma, która chce skorzystać z tej technologii mogła przed podjęciem finalnej decyzji sprawdzić realne korzyści z jej stosowania – testując ją w swojej firmie. Zabiegamy także aby pionierzy stosowania AI mogli korzystać z prostej ścieżki dofinansowania takich pilotażowych wdrożeń. Jednocześnie zwróciliśmy uwagę na fakt, że sztuczna inteligencja to nie tylko modele językowe i ChatGPT – to również dedykowane modele do specjalistycznych zastosowań – na przykład do automatyzacji procesów finansowych. Takie modele, nauczone na fakturach i danych finansowych – są dużo bardziej skuteczne i wiarygodne do automatyzacji procesów finansowych.

Więcej informacji o spotkaniu na stronie Ministerstwa Cyfryzacji https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/strategia-cyfryzacji-panstwa—20-czerwca-br-na-pge-narodowym

Przedstawicielki Columb Technologies na panelu zatytułowanym „Nowe technologie, sztuczna inteligencja, technologie przełomowe, deep tech”